Fluentbe.com rewolucjonizuje naukę języków obcych, pozyskuje na ten cel 3 mln zł

0Shares

Metoda nauki Fluentbe skierowana jest głównie do osób dorosłych i nastawiona jest na mówienie i praktyczne wykorzystanie języka, a nie na rozwiązywanie testów.

"70% czasu lekcji poświęcone jest na mówienie, lektor wprowadza nowe zagadnienia, moderuje dyskusję i dba o równy udział wszystkich uczestników” - mówi Daria Domagała, Head of Teachers we Fluentbe.

„Jakość i efektywność nauczania jest kluczowa w długoterminowym rozwoju branży edukacyjnej. Większość obecnych rozwiązań polega na łączeniu nauczycieli z uczniami, nie zaś na zapewnianiu jakości nauczania - mówi Maciej Balsewicz, CEO i partner zarządzający funduszem bValue, który niedawno zainwestował w start-up. - Klienci nie lubią eksperymentować i często rezygnują z rozwiązań internetowych, które dają pewien komfort ale często są nieefektywne, powracając do klasycznych zajęć w szkołach językowych. Fluentbe chce ponownie zachęcić ludzi do nauki języków online łącząc dwie najważniejsze cechy - gwarancję jakości nauczania i wygodę oraz elastyczność kursów online”.

Fluentbe ma bardzo ciekawy i skuteczny proces zatrudniania lektorów. Do tej pory do Fluentbe zgłosiło się ponad 5 000 lektorów z całego świata z czego Fluentbe nawiązało współpracę z ponad 200. Proces rekrutacji i onboardingu jest kilkuetapowy, po nim następuje faza szkoleń. Do pracy lektorzy przystępują w pełni przygotowani. Fluentbe rekrutując lektorów szuka z nimi wspólnego DNA.

Szkoła została założona w 2015 roku przez osoby zaangażowane poprzednio m.in w Goldenline i Docplanner (ZnanyLekarz). Klientami Fluentbe są zarówno firmy, wykupujące pakiety dla swoich pracowników jak i osoby indywidualne. Przede wszystkim są to osoby dorosłe, chcące wykorzystać język praktycznie, najczęściej zawodowo. Poziom biegłości z jakim przychodzi klient nie ma znaczenia, gdyż Fluentbe dobiera odpowiedniego lektora i tryb nauki do poziomu studenta, mając na uwadze jego cele językowe.

Spółka miała dwie propozycje kupna od inwestorów branżowych, jednak wybrało drogę rozwoju ze wsparciem inwestora finansowego. „Wierzymy, że jesteśmy w stanie stworzyć globalne rozwiązanie, a do tego potrzebujemy elastyczności i wsparcia, którego na obecnym etapie nie da nam inwestor branżowy” – mówi Miłosz Ryniecki, założyciel Fluentbe.

W grudniu 2018 roku firma pozyskała 3 mln zł od funduszu bValue, do którego grona partnerów biznesowych należą m.in Marian Owerko współtwórca Bakallandu, Rafał Brzoska założyciel InPostu, Marek Dziubiński, prezes Medicalgorithmics oraz Tomaszowie Misiak i Hanczarek z Work Service.

„Fluentbe to digital twin klasycznej szkoły językowej, co sprawia, że jest rozwiązaniem idealnie wpisującym się w trendy nowoczesnej gospodarki. Doświadczony i skuteczny zespół, aniołowie i inwestorzy z bogatym doświadczeniem oraz obszerna sieć kontaktów były dodatkowym atutem inwestycyjnym z perspektywy naszego funduszu. Zbudowanie skali międzynarodowej będzie kluczowe, my jednak głęboko wierzymy w zespół” - mówi Maciej Balsewicz CEO i partner zarządzający funduszem.

To nie była pierwsza zewnętrzna inwestycja w spółkę. W gronie dotychczasowych inwestorów jest fundusz Xevin Investments oraz prywatni inwestorzy m. in: Mariusz Gralewski (założyciel DocPlanner oraz GoldenLine).

Środki uzyskane z rundy, Fluentbe planuje przeznaczyć na stworzenie interaktywnych materiałów dydaktycznych, wykorzystujących m.in. algorytmy machine learning. Fluentbe jest zdania, że dzięki nowoczesnym narzędziom jest w stanie skrócić czas potrzebny na skuteczne opanowanie języka angielskiego. „Naszym priorytetem jest skuteczność. Już w tym momencie wskaźnik zadowolenia klientów (NPS) jest na bardzo wysokim poziomie. Znaczący udział nowych studentów to osoby, które przyszły do nas w wyniku rekomendacji” - mówi Jacek Perkowski, założyciel Fluentbe.

Drugim celem jest otwarcie się na klientów z innych krajów. „Mamy kilku klientów niepolskojęzycznych, m.in. z USA i Francji, którzy dołączyli do nas z polecenia naszych obecnych klientów. Chcemy stworzyć grupy złożone z osób z różnych kręgów kulturowych, w których jedynym wspólnym językiem jest angielski. Wierzymy, że podniosą one atrakcyjność i skuteczność kursów Fluentbe” - mówi Miłosz Ryniecki, założyciel Fluentbe.

Spółka planuje ekspansję na 2 kolejne rynki, z których jeden zamierza otworzyć jeszcze w tym roku, a drugi w kolejnym.

KONTAKT:

Fluentbe

Miłosz Ryniecki

tel. kom. +48 608 077 731

e-mail: [email protected]

-

bValue

Marcel Animucki

tel. kom. +48 797 420 515

e-mail: [email protected]

Advertisment Banner Image Placeholder