Adamed wśród najbardziej inspirujących firm w Europie wg London Stock Exchange

0Shares

25 września br. w siedzibie Parlamentu Europejskiego w Brukseli miała miejsce premiera tegorocznego raportu „1000 Companies to Inspire Europe”, przygotowanego przez Giełdę Papierów Wartościowych w Londynie (ang. London Stock Exchange). Adamed został doceniony za stały, konsekwentny wzrost przychodów w ciągu co najmniej trzech ostatnich lat.

„Jestem dumny, że Adamed znalazł się wśród najbardziej dynamicznie rozwijających się przedsiębiorstw w Europie. Historia Adamedu rozpoczęła się 32 lata temu. Dziś zatrudniamy ponad 2000 osób, a nasze produkty są dostępne w 65 krajach. Jesteśmy firmą stworzoną przez lekarzy i od początku działalności poszukujemy odpowiedzi na kluczowe wyzwania współczesnej medycyny” - powiedział Maciej Adamkiewicz, orezes Zarządu Adamed Pharma S.A. podczas panelu poświęconego rozwojowi małych i średnich firm. W debacie oraz uroczystości wręczenia dyplomów udział wzięli: Nikihil Rathi - prezes London Stock Exchange, Luca Peyrano - dyrektor generalny ELITE, Ramon Tremosa - europoseł oraz Jyrki Katainen - wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej ds. Zatrudnienia, Wzrostu, Inwestycji i Konkurencyjności.

Kluczowa rola sektora SME dla przyszłości Europy

Zestawienie obejmuje najszybciej rozwijające się przedsiębiorstwa zarejestrowane w Unii Europejskiej, wyróżniające się pozytywnymi wynikami finansowymi na tle swojej branży. Autorzy raportu zwracają uwagę na kluczowe znaczenie szybko rozwijających się przedsiębiorstw z sektora prywatnego dla przyszłego wzrostu gospodarczego Europy, innowacji i tworzenia nowych miejsc pracy.

„1000 Companies to Inspire Europe ukazuje potencjał gospodarczy najszybciej rozwijających się przedsiębiorstw w Europie. Z raportu dowiadujemy się, że tak dynamicznie rosnące firmy są innowatorami, twórcami miejsc pracy i siłą napędową wzrostu gospodarczego. Mają one potencjał do przekształcenia gospodarki europejskiej i zapewnienia kolejnym pokoleniom przyszłości, na którą zasługują” - powiedział Nikhil Rathi, CEO, London Stock Exchange.

W trzeciej edycji opracowania londyńskiej giełdy znalazło się 30 firm z Polski. Autorzy umieścili także w raporcie prezentację Adamedu, jako jednej z 3 polskich firm, podkreślając współpracę firmy ze światem nauki, posiadającej ponad 180 patentów w większości krajów na świecie. Zauważona została także międzynarodowa działalność Adamedu - 8 przedstawicielstw międzynarodowych, dostępność produktów firmy w 65 krajach, a także ekspansję w regionie Azji Południowo-Wschodniej, po zakupie w 2017 r. pakietu kontrolnego najszybciej rozwijającej się wietnamskiej firmy farmaceutycznej Davi Pharm.

Autorzy raportu opracowując zestawienie skorzystali z baz danych porównujących informacje finansowe publicznych i prywatnych firm w całej Europie oraz przeanalizowali kluczowe wskaźniki efektywności finansowej. Więcej szczegółów na temat metodologii można znaleźć w raporcie online na stronie www.1000companies.com (https://www.lseg.com/resources/1000-companies-inspire/2018-report-1000-companies-europe).

Advertisment Banner Image Placeholder